Vállalatunk és az ország versenyképességét, egyben sikerét is meghatározza a megfelelő és képzett munkaerő megléte. Felelősek vagyunk a nálunk meglévő tudás fiatalabb nemzedékkel történő megosztásáért, akik felnövekedve akár a vállalatunk, akár az iparág szakmaiságát, folyamatos fejlődését és sikerét erősíthetik. Éppen ezért a Magyar Suzuki Zrt. hosszútávi célja, hogy együttműködjön országos és regionális oktatási intézményekkel, illetve olyan helyi szakiskolákkal, amelyek hazai mérnöki, műszaki szakembergárdánk utánpótlását szolgálják.

Társadalmi felelősségvállalás
Oktatás

Oktatás
XXII. Nemzetközi Energia és Innovációs Fórum
A háromnapos rendezvényen bemutatkoztak a szakmai kiállítók, továbbá a rendezvény részét képezte az elektromos autók kiállítása is. A 2015-ös program bővelkedett az újdonságokban: ilyen volt többek között a PULI Space Technológia és a jövőbeni, világűrben használt energialehetőségek bemutatása.
Magyar Innovációs Szövetség
Az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyt minden alkalommal, az EU-versenyek célkitűzéseivel és szabályaival összhangban hirdetik meg. A verseny szervezőinek célja az ígéretes fiatal tehetségek fejlődéséhez hozzájáruljon, a fiatalok figyelmét a tudomány, a technológia és a kutatás-fejlesztés területére irányítsa.
Támogatások
Többféle támogatást nyújtunk intézményeknek. Elsősorban eszköz használattal és ösztöndíj támogatással igyekszünk a jövő szakembereit ösztönözni. Számunkra fontos, hogy a fiatalok már azt is megtapasztalják, mit is jelent a felelősség magunkért és környezetünkért.
Ovisok is lehetnek életmentők
A gyermekek oktatását nem lehet elég korán elkezdeni. Ebben a programban az 5-6 éves gyermekek megtanulják, hogyan kell felismerni a vészhelyzetet, és ha valaki eszméletlen hogyan kell felhívni a mentőket. A program Esztergom óvodáiban kerül megrendezésre.
Óvodai nap és óvodapedagógiai konferencia Esztergomban
A Magyar Suzuki Zrt. meghívására 2015. október 9-én az esztergomi Angyalkert Óvodába látogattak a budapesti Under the Rainbow Nemzetközi Óvoda középső és nagycsoportos óvodásai. Az óvodai napot a „Tanulom magam, tanullak téged, tanuljuk egymást” mottó jegyében rendezték meg, módot adva az eltérő kulturális hátterű gyerekeknek a közös játékra és alkotásra, az óvodapedagógusoknak pedig a gyakorlati és elméleti tapasztalatcserére.
A délelőtt közös jógával indult a fővárosiak vezetésével, majd ki-ki bemutatta és megtanította saját alkotó játékait: az esztergomiak a nemezelésben, a budaiak az origamikészítésben jeleskedtek. Ebéd előtt az esztergomiak össztáncra invitálták vendégeiket.
A Magyar Suzuki Zrt. 2007 óta támogatja az Angyalkert Óvodát. Az ovi a gyár munkarendjéhez igazodva fogadja a dolgozók gyerekeit. A vállalat ezen túl is szívügyének tekinti az óvodapedagógiát; a délutáni szakmai tanácskozásra nemcsak az Angyalkert, hanem az összes esztergomi óvoda meghívást kapott.
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem bölcsészkarán megrendezett konferencián az óvodapedagógusok megismerhették a Magyarországon még kevéssé ismert, de az Under the Rainbow óvodában már sikerrel alkalmazott bullyproof módszert: segítségével a pedagógusok játékos módon olyan ismeretekkel és készségekkel vértezhetik fel a gyermekeket, amelyek védettebbé teszi őket a zaklatás és az agresszió különféle megnyilvánulásaival szemben. Mint elhangzott, nem lehet nem szembenézni azzal a ténnyel, hogy a zaklatás és az agresszió problémája bármelyik iskolás, sőt óvodai közösséget elérheti, hiszen a modern telekommunikációs eszközökön keresztül a világ a rútabbik arcát is hamarabb mutatja meg a gyerekeknek.
A 2009-ben alapított angol tanítási nyelvű Under the Rainbow Nemzetközi Óvoda régebb óta alkalmazza a bullyproof módszertant, kedvezők a vele kapcsolatos tapasztalataik. Kiemelten fontosnak tartják, hogy az óvoda és a szülők együttműködjenek, és a lehető leghamarabb felismerjék a gyermek közelében felbukkanó problémát, kezeljék a helyzetet, megvédjék a gyermekeket.
A konferencián elhangzott előadások és a kerekasztal-beszélgetés szerkesztett változata letölthető itt: